LOMOZ o.z.

Jarné upratovanie – nekonečný príbeh

Už šesťkrát sme sa pokúsili jarným upratovaním trochu skrášliť našu obec a jej okolie. Dá sa povedať, že sa nám to aj podarilo.

Jarné upratovanie

Viackrát to bol Všivavec, okolie cesty na priehradu, cesta do hájička, alebo cesta na „staré kúpalisko“, ale aj uličky obce. Prečo viackrát? Lebo po roku sú, žiaľ, odpadky opäť na mieste činu a i keď je ich menej, na obaly od keksíkov, plastové fľaše, ale aj iný - horší bordel v prírode či v mieste, kde žijeme, sa nepozerá dobre. Chceli by sme veriť, že za každoročné množenie smetí môže len vietor, ale všetci dobre vieme, že to tak nie je. Hlavne, keď nájdeme roztrúsené drobné skládky či zazrieme niekoho s kopcom plným fúrikom, ako si to mieri rovno do lesíka alebo k potoku. Ale o tom inokedy...

Jarné upratovanie 2016

Záleží nám na krajšom a čistejšom okolí, preto sa aj tento rok chystáme na jarné upratovanie. V sobotu 9. apríla doobeda od 8:30 sa pridávame k "obecnej brigáde" (www.horneoresany.sk/a/466/brigada-v-obci-dna-09.04.2016). Chceli by sme upratať a vyčistiť ulice v obci, hlavne v centre, ktoré udrie najviac do očí nielen nám domácim, ale aj návštevníkom. Ak nám to čas dovolí, znovu si podáme aj cestu na priehradu.

Zapojiť sa a pomôcť môžete aj vy, a to veľmi jednoducho. Buď sa priamo pridajte k nám, alebo sa zapojte symbolicky tak, že vyzbierate zopár odpadkov vo svojom najbližšom okolí. Čiste hypoteticky, keby to urobil každý, za pár minút by nebolo čo upratovať. :)

Svoje "úlovky" alebo miesta nafotené pred a po vašom zásahu nám môžete poslať na lomoz@lomoz.sk, alebo Facebook a spravíme z nich jeden veľký spoločný album. Tak čo, pridáte sa?

Foto z upratovania 2016: www.lomoz.sk/g/48/jarne-upratovanie-2016.htm

maro | 22.03.'16 21:26 | Aktivity LOMOZu | Zdieľať | tlač vytlačiť

Komentáre

Pridať komentár

/meno, povinná položka/
/mail, povinná položka/
/web/


Formátovanie príspevku: hrubé  podčiarknuté  kurzíva
 

© 2009 - 2011 LOMOZ o.z. | www.lomoz.sk | lomoz@lomoz.sk
sponzor hostingu: inet.sk | webdesign: bohacek.sk