LOMOZ o.z.

30. ročník Behu cez hornoorešanské vŕšky

Jubilejný 3O. ročník "Behu cez hornoorešanské vŕšky" - memoriál Františka Hečka, plný vynikajúcich športových výkonov, dobrej nálady a slnka.

V sobotu 26.6. 2010 sa za krásneho počasia (+26°C, polojasno ) v Horných Orešanoch konal jubilejný 30. ročník „Behu cez hornoorešanské vŕšky“ - memoriál Františka Hečka. Tento ročník bol významný nielen svojim okrúhlym číslom, ale taktiež bol dosiahnutý nový rekord v počte pretekárov v hlavnej kategórii. Na trati dlhej 10 060 metrov štartovalo 248 bežcov.

Beh 2010 - štart

Víťazom sa stal Ondrej Puškár z Trnavy, ktorý trať zvládol za 36 minút a 34 sekúnd. Druhý dobehol s odstupom necelú minútu za čas 37:21 Rastislav Galovič z MK Rajec. Tretí na stupienku víťazov bol Ján Moravec zo Spartaku Myjava s časom rovných 38 minút. Všetky výsledky nájdete na www.bkviktoria.sk.

Beh 2010 - Ondrej Puškár

Trate boli pripravené nielen pre „dospelákov“, ale už i pre tých najmenších, vo viacerých kategóriach od troch rokov. Na tých čakala trať dlhá 100 metrov a každého sladká odmena.

Atmosféra na pretekoch bola vynikajúca a uvoľnená nielen pred štartom, ale i po dobehnutí. Až do skorého rána sa obecenstvo a súťažiaci zabávali pri táboráku a živej hudbe v podaní skupiny Senátor, ktorá takmer nikomu nedovolila sedieť (utrpel len nový betón, ktorý sa riadne zodral :)). Doplňujúcou, dnes už tradičnou súťažou bolo preťahovanie sa štvorčlenných družstiev lanom – Hornéorešanystrongmen a Hornéorešanystrongmen junior. V konkurencii 12 tímov obhájili prvenstvo už štvrtýkrát Elektrikári v zložení Ondrej Balažík, Igor Sasko, Luboš Chrvala, Miroslav Pašek.

Beh 2010 - Elektrikári

Zostáva už len sa poďakovať organizátorom z BK Viktoria, pomocnej sile z TJ Iskra, Obecnému Úradu Horné Orešany a všetkým, ktorí sa podieľali na bezchybnom priebehu tejto akcie. Tešíme sa opäť o rok, kedy očakávame ďalší vynikajúci – 31. ročník „Behu cez hornoorešanské vŕšky“. Teraz si však ešte nezabudnite pozrieť fotoreportáž z tohto roku, ktorú nájdete na týchto adresách: Beh Cez hornoorešanské vŕšky 2010 – pretek a Beh Cez hornoorešanské vŕšky 2010.

maro | 29.06.'10 18:21 | Život v obci | Zdieľať | tlač vytlačiť

 

© 2009 - 2011 LOMOZ o.z. | www.lomoz.sk | lomoz@lomoz.sk
sponzor hostingu: inet.sk | webdesign: bohacek.sk