LOMOZ o.z.

Orešany hrajú nohejbal!

Každý športovec z Orešian si musel všimnúť, že okrem futbalistov, bežcov a cyklistov je u nás aj veľa nadšencov nohejbalu. Z betónového ihriska sa často ozýval veselý smiech ale aj existenčný výkrik „Nabi!“.

Nohejbalový turnaj - finále

Každý športovec z Orešian si musel všimnúť, že okrem futbalistov, bežcov a cyklistov je u nás aj  veľa nadšencov nohejbalu. Z betónového ihriska sa často ozýval veselý smiech ale aj existenčný výkrik „Nabi!“. Bolo len otázkou času, kedy sa orešanské nohejbalové klany a jednotlivé generácie ocitnú oproti sebe vo vzájomnom meraní síl.

Ukázalo sa, že posledná aprílová sobota je na túto mimoriadnu športovú udalosť priam stvorená. O desiatej ráno sa na ihrisku poschádzali takmer všetky orešanské nohejbalové hviezdy. Rýchlo sa dohodli pravidlá a mohlo sa začať. Ihriská boli pripravené, guláš sa varil a prvé pivo sa čapovalo ešte pred oficiálnym začiatkom turnaja. K vysokej úrovni podujatia prispeli dôležitou mierou aj originálne nohejbalové lopty, ktoré zabezpečil pán Štefan Pašek.

Hoci väčšina zápasov bola veľmi vyrovnaná a turnaj nemal outsidera, postupne bolo stále jasnejšie, ktoré tímy budú favoritmi. A možno nie prekvapujúco turnaj ukázal, že múdrosť a skúsenosti, ktoré prichádzajú s rokmi, držia niekedy prevahu nad energiou mladých nôh. Ale nie vždy.>

A tak sa vo finále postavili na jednu polovicu ihriska páni v rokoch – Vilín a Jakubec – cezpolní z Nového Mesta nad Váhom , ktorí vyradili vo štvrťfinále Pištu Pašeka ml. a Daniela Tollaroviča a potom v semifinále aj nestarnúcich borcov Kuca (M. Pohreboviča) a Opíka (M. Boháčka). Proti nim na druhej polovici ihriska neohrozene nastúpili mladé nohy s nekonečnou kondičkou a stopercentou koncentráciou Filip Hirner a Matúš Kováč. Tí za sebou nechali vo štvrťfinále prekvapenie turnaja Andreja Anca Žáka a Ľuba Zvonára a v semifinále majstrov nohejbalovej mágie a umenia Poker Face - starších pánov Štefana Pašeka a Branislava Sklenára.

A bolo na čo pozerať. Išlo o mimoriadne vyrovnaný súboj. Každý kto tam bol, cítil obrovskú energiu zápasu. Ihrisko obklúčili ťažké oceľové mraky, iba nad týmto súbojom generácií zostal ostrovček slnka. Víťazstvo nakoniec pripadlo neporaziteľným novomešťanom, ktorým patria gratulácie. Strieborní Hirner s Kováčom tiež neobišli na prázdno – získali si rešpekt. O tretie miesto sa Opík a Kuco podelili s pánmi Pašekom a Sklenárom.

S posledným dopadom lopty prišiel lejak a tak všetkých prichýlili lomozácke stany s gulášom, pečenými klobásami a pivom. V dobrej nálade sme rozdali najlepším ceny – poukazy do pneuservisu, ktoré venoval smolenický pneuservis pána Hodulíka, lahodné víno z orešanského vinárstva DIOUS, poukaz na bowling od nášich kamarátov z Bowling Motela a tiež lomozácke tričká. Pripomíname, že podujatie podporil aj pán Štefan Pašek, ktorý poskytol na turnaj originálne lopty. Všetkým sponzorom veľmi pekne ďakujeme a tešíme sa na ďalší orešanský nohejbalový battle!

Podrobnú súpisku a výsledkové listiny nájdete na http://www.lomoz.sk/sub/nohejbalovy-turnaj-horne-oresany-2011.pdf .

maro | 17.05.'11 22:26 | Aktivity LOMOZu | Zdieľať | tlač vytlačiť

 

© 2009 - 2011 LOMOZ o.z. | www.lomoz.sk | lomoz@lomoz.sk
sponzor hostingu: inet.sk | webdesign: bohacek.sk