LOMOZ o.z.

Vaša priazeň štartuje projekt Náučné tabule!

Vďaka dôvere tých, ktorí nám prispeli poukázaním 2% z daní, sme naštartovali projekt Náučné tabule. Finančné prostriedky, ktoré sme touto cestou získali, kompletne pohltila investícia do drevených stojanov.

Naucne tabuleVyhotovenie stojanov pre nás zabezpečil Alexander Lačný z jaskyniarskeho klubu Speleo – tt. Jaskyniari ponúkajú služby spojené s realizáciou podobných projektov pre všetky organizácie aj na webovej stránke www.naucnetabule.sk . Drevené stojany sú vyrobené z moreného smrekového dreva o rozmeroch 1,6 x 2,5 metra a budú slúžiť na upevnenie plastohliníkových tabúľ s potlačou.

V ďalšej fáze projektu plánujeme stojany nalakovať a opäť v spolupráci s jaskyniarmi zabezpečiť pre stojany šindlové striešky. Odhadované náklady na striešky a lak sú 200 €. Z technických príprav nám potom zostane svojpomocne upevneniť tabule do terénu pomocou oceľových nosníkov zabetónovaných v otvoroch v zemi. Odhadované náklady na vyhotovenie samotných plastohliníkových grafických plôch sú 300 €.

Súbežne pripravujeme informačnú náplň tabúľ. Budú obsahovať nielen mapu Horných Orešian s vyznačenými historickými a kultúrnymi pamiatkami, ale aj údaje o športe či vínnej ceste, slávnych rodákoch, tradíciách a folklórnych hodnotách Orešian. Osobitná tabuľa bude venovaná prírodnému bohatstvu, ktoré v Orešanoch máme (jedinečné prírodné podmienky, rastlinstvo, živočíšstvo, vodné hospodárstva). Tabule poskytnú aj informácie o viac než 700-ročnej histórii našej dediny. Poskytnú návštevníkom kompletný obraz o mimoriadnom význame a hodnote miesta, do ktorého prichádzajú.

Aj touto cestou ďakujeme všetkým vám, ktorí ste sa rozhodli poukázať dve percentá práve nášmu združeniu. Peniaze nepoužívame na svoju činnosť, ale usilovne pracujeme na tom, aby z nich malo úžitok čo najviac ľudí. Prostriedky, ktoré sa nám podarí získať v tomto roku, budeme ďalej investovať do dokončenia projektu Náučné tabule. Za opätovne prejavenú priazeň Vám vopred ďakujeme!

jano | 31.01.'12 23:24 | Aktivity LOMOZu | Zdieľať | tlač vytlačiť

Komentáre

Pridať komentár

/meno, povinná položka/
/mail, povinná položka/
/web/


Formátovanie príspevku: hrubé  podčiarknuté  kurzíva
 

© 2009 - 2011 LOMOZ o.z. | www.lomoz.sk | lomoz@lomoz.sk
sponzor hostingu: inet.sk | webdesign: bohacek.sk