LOMOZ o.z.

Jarné upratovanie na Všivavci

Už po štvrtýkrát zorganizovalo OZ LOMOZ Jarné upratovanie prírody v katastri obce Horné Orešany. Po obhliadnutí niekoľkých lokalít sme museli skonštatovať, že najviac znečistený je opäť chránený areál Všivavec. A to aj napriek tomu, že sme z neho pred rokom vyviezli plný kontajner smetí.

Jarné upratovanie 2013Tohtoročné upratovanie bolo rekordné. Zišlo sa nás štrnásť, čo je doteraz najviac, pričom pomáhali aj nečlenovia OZ. Rekord padol aj v množstve odpadu. Veľkokapacitný kontajner, ktorý nám poskytla obec, bol naplnený doslova kopcom! V prírode sme našli naozaj „zaujímavé“ artefakty: viacero pneumatík, jednu dokonca z traktora, detskú vaničku, toaletnú misu, vyhodené ešte neotvorené farby či zaváraniny, plechové kanistry, neuveriteľné množstvo plastových fliaš a plechoviek, a tak ďalej. Najkritickejší bol úsek v dolinke pod zvodidlami, ktorý má „strategickú“ polohu - autá tu ľahko zastavia, vyhodia odpad a odfrčia preč. Nechceme moralizovať, ale nad takou ľudskou hlúposťou ostáva až rozum stáť.

Sme radi, že je náš obľúbený Všivavec a priľahlý úsek cesty smerom na Smolenice opäť čistý. Boli by sme však ešte radšej, keby tento stav vydržal čo najdlhšie, keďže je to jeden z najkrajších kúskov prírody v okolí. Odpad sa do lesa nevysypal sám, preto vás prosíme, keď niekoho pristihnete pri znečisťovaní prírody, nenechajte to len tak.

LOMOZ o.z.

›› pozrite si fotografie z jarného upratovania 2013

maro | 23.04.'13 21:19 | Aktivity LOMOZu | Zdieľať | tlač vytlačiť

Komentáre

Pridať komentár

/meno, povinná položka/
/mail, povinná položka/
/web/


Formátovanie príspevku: hrubé  podčiarknuté  kurzíva
 

© 2009 - 2011 LOMOZ o.z. | www.lomoz.sk | lomoz@lomoz.sk
sponzor hostingu: inet.sk | webdesign: bohacek.sk