LOMOZ o.z.

Farebné leto FidliCantov

Hornoorešanská muzička v lete nezaháľala ani jediný deň – veď ako všetci folkloristi dobre vedia, práve v lete sa tešíme na niečo ako „muzikobranie“ - zber úrody z celoročného namáhavého tréningu.

Na jar a v lete na folklórnych festivaloch a slávnostiach sa konečne môžeme stretnúť s priateľmi hudobníkmi, prezentovať svoje umenie, vymeniť si skúsenosti a načerpať novú inšpiráciu. Okrem drobnejších vystúpení v okolí – Dobrá Voda, Červeník, Šaštín, Horné Orešany, Smolenice, Šúrovce, Dubová, Lošonec, Trenčianske Teplice atď. , sme sa sústredili na dva veľké festivaly a to na Myjavské slávnosti a Medzinárodný detský festival Deti pod Poľanou v Hriňovej. Myjavské folklórne slávnosti boli pre nás veľkou výzvou. Keďže s rodinnými muzičkami ako s novou formou hudobných zoskupení systém súťaží momentálne neráta a „vďaka“ vekovej rôznorodosti našich detí sa nezmestíme do nijakej kategórie, mohli sme sa prihlásiť len do súťaže medzi dospelé ľudové muziky. S veľkou radosťou a s čistým svedomím môžem povedať, že sme medzi dospelými profesionálmi obstáli bez problémov. A festival v Hriňovej bol už pre nás len nádhernou trojdňovou odmenou. V čarovnej prírode pod Poľanou sme odohrali štyri vystúpenia a stretli sme skvelých ľudí. Nemohli sme sa však naplno rozbehnúť po svete, lebo sme mali pred sebou ešte jednu, najväčšiu výzvu. Nahrávanie druhého CD FidliCantov s názvom Oríšky. Začiatkom septembra sme sa na dva dlhé ale nesmierne zaujímavé dni zatvorili v špecializovanom nahrávacom štúdiu v Moravskom Lieskovom. Po prvýkrát sme sa stali súčasťou dobrodružstva, ktoré zažívajú popredné hviezdy našej hudobnej scény. Lebo štúdio je na najvyššej úrovni a práca hudobnej réžie bola vysoko profesionálna. Dúfam, že novým CD s čisto orešanským repertoárom potešíme všetkých, nie len Orešancov. A že predstavíme naše krásne orešanské piesne po celom Slovensku aj v zahraničí.

Fidlicanti

Na záver by som rada pozvala všetkých veselých priaznivcov dobrej hudby na spoločné stretnutie a tancovačku. Dňa 25. októbra v KD Horné Orešany vám s potešením predstavíme naše nové CD „Oríšky“ na galaprograme, v ktorom okrem FidliCantov vystúpia naši priatelia hudobníci a tentokrát aj dva tanečné detské súbory. Po slávnostnom krste sa spolu zabavíme pri dobrej hudbe, tradičných jedlách a dobrom vínku. Tešia sa na vás vaši

Fidlicanti

FidliCanti

web: http://fidlicanti.webnode.sk
facebook: https://www.facebook.com/pages/FidliCanti/569685186397272

maro | 30.09.'14 10:55 | Život v obci | Zdieľať | tlač vytlačiť

Komentáre

Pridať komentár

/meno, povinná položka/
/mail, povinná položka/
/web/


Formátovanie príspevku: hrubé  podčiarknuté  kurzíva
 

© 2009 - 2011 LOMOZ o.z. | www.lomoz.sk | lomoz@lomoz.sk
sponzor hostingu: inet.sk | webdesign: bohacek.sk