LOMOZ o.z.

Nové ihrisko pripravené na používanie

Nové polyfunkčné ihrisko, ktoré vyrástlo počas jesenných dní v športovom areáli našej obce, je už pripravené na používanie a čaká na prvých športovcov.

Ihrisko je už možné naplno využívať. Na pondelňajšom zasadnutí obecného zastupiteľstva to potvrdil aj starosta obce Ján Kormúth. Podobné ihriská povznikali v dedinách na celom Slovensku a je obyčajou, že do prevádzky ich odovzdáva svojím výkopom – nepochybne exportnou delovkou – samotný premiér Róbert Fico osobne. Pre nával iných pracovných povinností predseda vlády do Horných Orešian v dohľadnej dobe nezavíta. Ihrisko bude možné využívať aj bez takéhoto slávnostného otvorenia.

Pravidlá využívania nového športoviska boli do istej miery určené už pri samotnom preberaní projektu. Podmienkou bolo, že ihrisko bude v čase od 8:00 do 15:00 k dispozícii najmenším obyvateľom obce – deťom zo základnej školy. Čo sa bude na ihrisku diať v čase od 15:00 do 22:00 hodiny, ešte nie je úplne jasné. Ihrisko bude zverené do rúk správcu, ktorého meno je doteraz neznáme.

Istá je zatiaľ cena za využívanie, ktorú schválili poslanci obecného zastupiteľstva na spomínanom pondelňajšom zasadnutí. Hodinová sadzba na využívanie ihriska na futbal bude 10 eur a za využívanie na tenis 7 eur. Cenník teda zvýhodňuje futbalistov pred tenistami (1 futbalista pri 10 hráčoch zaplatí 1 euro, 1 tenista pri max. počte 4 hráčov zaplatí 1,75 eur, pri zvyčajnej dvojhre až 3,5 eur ). Cena za nohejbal, volejbal či hokejbal, na ktoré ihrisko možno tiež využívať, nebola stanovená. Dá sa teda povedať, že zastupiteľstvo sa pri stanovovaní cenníka vybralo nešťastnou cestou.

Družstvá , ktoré reprezentujú obec, budú môcť využívať toto ihrisko podľa slov starostu na “99% bezplatne”. Jedná sa najmä o mužstvá futbalistov TJ Iskra. Títo športovci už majú k dispozícii celý areál telovýchovnej jednoty, ktorý majú dlhodobo v prenájme. Rovnako im na tréningy v zimnom období slúži aj telocvičňa. Ani starosta ani poslanci si však tento fakt nevšimli. Naši futbalisti teda budú môcť využívať aj novovytvorené športovisko, navyše bezplatne.

V zostávajúcom čase ho budú môcť využívať spolky fungujúce v obci či zoskupenie športovcov známe pod menom Starí páni. Využívanie ihriska pre širokú verejnosť nebolo na zasadnutí bližšie stanovené. Zostáva dúfať, že v budúcnosti bude vytvorený riadny harmonogram a jednotné pravidlá využívania tohto krásneho nového ihriska s možnosťou rezervácie na zásade rovnosti záujemcov. Harmonogram by potom mohol byť verejne prístupný na novej internetovej stránke obce.

Príjmy z prenájmu ihriska budú investované do údržby trávnika. Pogľa informácií od firmy, ktorá ihrisko vybudovala, jednorazová údržba trávnika bude stáť okolo 700 eur (od 20 000 Sk do 25 000 Sk). Veľkú položku tvorí špeciálne vymývaný piesok, ktorým je trávnik posypaný.

Na ihrisku je možné športovať v bežnej športovej obuvi, vylučuje sa jedine používanie futbalových kopačiek so štuplami. Pre čo najlepší športový výkon na takomto povrchu je vhodné zadovážiť si špeciálne “tarfové” tenisky.

V období, keď sa blížia mrazivé dni určite poteší informácia je, že ihrisko je možné v zimných obdobiach premeniť na klzisko. Azda už túto zimu sa bude na novom ihrisku korčuľovať.

 

jano | 17.11.'09 14:23 | Život v obci | Zdieľať | tlač vytlačiť

Komentáre

jano | 12. 1. 2010 21:57
tenisove kurty a ine veci mal postavit majitel baru,pokial si pamatam. mal to v podmienkach
JANO | 27. 12. 2009 21:17 | mail
2.1 2010 bude spomienkovi turnaj. t.j
Miro | 10. 12. 2009 18:59 | mail
len chcem podotknut, co sa tyka plneho vyuzivania ihriska, ze ako sa tam dostat?? teraz v sobotu(5.12) som bol pozret a zistil som ze ihrisko je oplotene a bez vchodu/branky smile
majo | 1. 12. 2009 22:28 | mail
na miso tebe je dobre
mišo | 1. 12. 2009 20:34
/Marian/ Myslím, že majú už dosť výhod oproti iným úspešnejším športovcom. Stačí sa ísť pozrieť v sobotu pred zápasom sa spoločensky unavujú (nie všetci), Mali by mať výhody podla ich výkonu, by sa hneď spamätali!
Marian | 29. 11. 2009 16:26
Ceny sa asi Važne určovali z brucha, lebo 7€ za hodinu je vážne dosť,a dúfam že OZ dané ceny do budúceho roka ešte prehodnotí.
Ja myslím že 7€ by malo byť pre cudzích, a pre Orešancov, by to malo byť asi 4€/hod a 6€/90min.,
/Mišo/Ja viem že naši futbalisti nie sú žiadna sláva, ale nech sa páči, môžete si zobrat celý areal do prenájmu, môžete ho kosiť, polievať, prať prepotené dresy po zápasoch, zhánať sponzorov................, a jediné čoho sa dočkáte bude nevďačnosť ľudí???????????????
PATRIK | 28. 11. 2009 21:46 | mail
zzz
marcel | 13. 11. 2009 13:30
presne ako pisal miso. mal by sa zohladnit pocet hracov. bolo by skoda vyuzivat to len na futbal. Snad ak sa do toho obuje viacej ludi podari sa prehovorit nejakych poslancov aby sa to prehodnotilo
Majo | 13. 11. 2009 13:09
Cital som si, co pisal Menta, pozrel na www.teniscasta.sk a pytam sa, podla coho urcovali ceny u nas? Z brucha? Asi ano... Jedine co sa da spravit, spisat navrh a podat na OcU, aby znovu hlasovali o cene za vyuzivanie ihriska. Ty co chcu hravat, by sa na to nemali vykaslat, lebo inak to budu mat za 7.
mišo | 13. 11. 2009 10:25
Ako vždy naši futbalisti ktorí nás "úspešne" reprezentujú budu mať ihrisko samozrejme zadarmo. Nestačia im dve futbalové ihriská, telocvičňa?
Ak budu hrať aj na novom ihrisku- myslím že dlho nevydrží a údržba bude určite vyššia ako je spomínaných 700 eur. Cena za futbal je vyhovujúca, ale čo tenis, nohejbal? kde je menej hráčov a ihrisko bude oveľa menej "ničené" ako pri futbale. Nad týmto by sa mali kompetentný zamyslieť!!!
Menta | 13. 11. 2009 10:08
V kazdom pripade som rad, ze je tu konecne ihrisko. Velmi rad hram tenis a tesil som sa, kedy u nas bude konecne nejaky tenisovy kurt. Moja pripomienka je ohladom ceny... Nie je cena pre tenis trochu privysoka? Pytam sa preto, lebo ho zatial chodim hravat do Castej, kde je hodinova sadzba 5 eur. Su tam dva kvalitne koberce, k dispozicii je sprcha a po tenise si mozete posediet v dobrej restauracii ... Prirovnam to k tomu, ako ked su na priatelsky futbalovy zapas SVK - USA vstupenky za 10 az 30 euro .... Takze futbal si tam zahram, ale tenis asi nie ...

Pridať komentár

/meno, povinná položka/
/mail, povinná položka/
/web/


Formátovanie príspevku: hrubé  podčiarknuté  kurzíva
 

© 2009 - 2011 LOMOZ o.z. | www.lomoz.sk | lomoz@lomoz.sk
sponzor hostingu: inet.sk | webdesign: bohacek.sk